İspanyol sanatçı Miguel Ángel Belinchón ya da diğer adıyla “Belin” uzun zamandır gerçekçi duvar resimleri çalışmaları yapmakta. Sanatçı Belin boş duvarları eşsiz sanat eserleri ile süslerken 2016 yılında çalışmalarında bir değişikliğe gitmiş. Sanatçı yaptığı çalışmalarda Kübizm ve Realizm üsluplarını benimsemeye başlamış. Bu üslup değişikliği ile ele aldığı konular da değişime uğramış. Eserlerinde yaptığı insanların boyunlarını uzatarak yüzlerini adeta Picasso’yu gururlandırır bir biçimde “parçalamaya” ve Kübizm akımını eserlerinde göstermeye başlamış.

Çalışmaların canlılığı ve duvardan her an fırlayacakmış gibi olan duruşları ile Realizmi doruklarına çıkarmış. Eserlerinde biçimsiz, çarpıtılmış yüz ifadelerine rağmen çoğunda tanıdık konuları işlemiş. Belin’in eserleri, Frida Kahlo, Keith Haring, Dali, Picasso gibi ressamları ve Mona Lisa gibi ünlü resimleri konu ediniyor. İspanyol sanatçı Belin bu şekilde ilham aldığı büyük ressamları da onurlandırıyor. 
Belin, aşırı realist stilini bozmaya ve çarpık görüş açısının temsiliyle formlardan ve kurallardan arındırılmış gerçekliğin kalıplarını kırmaya, geometrik unsurları, desenleri ve dokuları karıştırarak canlı renklerle dinamik portreler yaratmaya, Hiperrealizmi soyutlamayla birleştirmeye devam etmekte. Parçalara ayrılmış ve daha sonra yeniden birleştirilmiş insan yüzleri, insan doğasının birçok yönünü vurguluyor. İfadelerin ve duyguların tüm farklılıklarını eserlerinde ortaya koyuyor.  Sanatçı Belin hakkında daha fazla bilgi almak için kendi sitesine ve Instagram adresine bakabilirsiniz.

Miguel Ángel Belinchón Eserleri

Kaynak: Thisiscolossal

Nazlıcan Yazıcı
Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi bölümüne devam ederken kültür, sanat, seyahat sitelerinde kendini geliştirmek ve bölümü ile ilgili alanları, sevdiklerini, ilgilendiklerini yazıya dökmek istediği için çeşitli platformlarda 2 yıl boyunca yazarlık ve editörlük yaptı. Bu isteklerini kendi platformunda daha iyi yansıtabileceğine karar verdikten sonra FovArt’ı kurdu. Kazandığı deneyimler ve ürettiği farklı içerikler ile yazın hayatını sürdürmekte.
İletişim için nazlicanyazici@fovart.net adresinden ulaşabilirsiniz.